چرا سرمایه گذاری در مجارستان؟

سرمایه گذاری در مجارستان یکی از روش های گرفتن اقامت این کشور می باشد و یکی از علت های پرطرفدار بودن اینکار در مجارستان، قوانین مالیاتی بسیار خوب آن می باشد به طوریکه درصد مالیات نرخ بسیار نرمالی دارد. همچنین سود کسب و کارها معمولا زیاد است و باعث میشود تا سرمایه گذاری در بخش های مختلف آن با منافع زیادی همراه باشد. یکی از استاندارد ترین نظام های حقوقی نیز، نظام حقوقی مجارستان است. همچنین از دیگر دالیل مناسب بودن سرمایه گذاری در مجارستان میتوان به نرخ پایین فساد اداری در این کشور اشاره کرد این موضوع باعث میشود که به شما این اطمینان داده شود که میتوانید در بستری امن بدون هیچ نگرانی در این کشور سرمایه گذاری کنید. شما در مجارستان میتوانید با هر شرکت و مجموعه ای که خودتان انتخاب میکنید آزادانه تجارت کنید و محدودیتی در این موضوع ندارید. علاوه بر همه اینها ریسک پایین سرمایه گذاری یا همان نرخ پایین مصادره اموال باعث میشود تا با خیال راحت بتوانید در مجارستان سرمایه گذاری کنید.در واقع این نرخ بیان کننده رفتار دولت یک کشور در مورد مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی می باشد و با وجود درصد معقول مجارستان این اطمینان برای شما وجود دارد که سرمایه گذاری در این کشور هیچ گونه تبعیض و تفاوت ی بین شما و خود مجارستانی ها وجود نخواهد داشت. 

اقتصاد مجارستان

مجارستان به خوبی توانسته جمعیت 10 میلیون نفری خود را مدیریت کند و در دهه های اخ یر با اعمال سیاست های متناسب اقتصادی، رشد اقتصادی بسیار خوبی را تجربه کند. این کشور به خوبی بر روی نقاط قوتش تمرکز کرده است به عنوان مثال، در سال 2017 با وجود میانگین رشد 2 درصدی در اتحادیه اروپا، مجارستان توانست 4 درصد رشد اقتصادی داشته باشد. مجارستان یکی از کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی یا OECD است و دارای رتبه قابل قبول در شاخص توسعه انسانی میباشد. این کشور با تولید سالانه 037.265 میلیارد دلار 57 امین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب میشود و از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه براساس برابری قدرت خرید 49 امین کشور در دنیا میباشد. مجارستان کامال صادرات محور است و تاکید خیلی زیادی بر تجارت بین المللی دارد. بیش از 80 درصد از این صادرات توسط بخش خصوصی انجام میشود. بیشتر هزینه های اقتصاد در کشور مجارستان مربوط به خانوار است که نزدیک 50 درصد از آن را تشکیل میدهد. همچنین هزینه های دولت در این کشور 20 درصد است که نشانه بزرگ نبودن سهم دولت در اقتصاد این کشور میباشد. میانگین جهانی نرخ تورم در سال 2019 بر اساس داده های 149 کشور برابر با 8,3 درصد بوده است. این نرخ در کشور مجارستان در این سال برابر با 3,3 درصد و از میانگین جهانی پایین تر می باشد

اقامت با خرید خانه

پروژه های پیش خرید

یکی دیگر از حالت های سرمایه گذاری در مجارستان و دریافت اقامت این کشور سرمایه گذاری بر روی پروژه های پیش خرید است. مجارستان در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به نوسازی بناهای مختلف و پروژه های تجاری و مسکونی کرده است، این موضوع باعث موفقیت این کشور در جذب سرمایه های بین المللی شده است که کشورهایی مثل ژاپن، آلمان، اتریش، کانادا و کره در بین سرمایه گذاران اصلی مجارستان هستند.

بنابراین همواره یکی از اهداف اصلی دولت مجارستان حمایت از صنایع ساختمانی میباشد. به همین دلیل همواره ساخت پروژه های ساختمانی جدید در این کشور برنامه ریزی می‌شود.این موضوع برای شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی می تواند بسیار مفید باشد چرا که این امکان را به شما میدهد تا به صورت پیش خرید بر روی این پروژه ها سرمایه گذاری کنید. 

این کار علاوه بر داشتن سود و نرخ بازگشت سرمایه مناسب برای شما در نهایت باعث دریافت اقامت دائم مجارستان خواهد شد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این حالت ۱۵۰ هزار یورو می باشد و ما در مجموعه Persian Guide Group از ابتدای مراحل انتخاب ملک و پروژه مناسب برای شما، تا پیش خرید و در نهایت در دریافت اقامت مجارستان، همراه شما خواهیم بود و در تمامی مراحل به شما کمک خواهیم کرد.

خرید ملک آماده

دریافت اقامت مجارستان از طریق خرید خانه یکی از روش های پرطرفداری است که به طور معمول توسط افرادی که قصد گرفتن اقامت مجارستان را دارند انجام میشود. به محض دریافت اجازه اقامت براساس خرید خانه ، نزدیک ترین اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان شما نیز میتوانند اج ازه اقامت بگیرند و به علت اینکه مجارستان عضو کامل منطقه شینگن اروپاست بنابراین به شما و اعضای خانواده تان اجازه داده میشود که بدون ویزا در کل ناحیه شینگن سفر کنید. دریافت اقامت مجارستان از طریق خرید خانه کار سختی نخواهد بود، حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اینکار 160 هزار یورو میباشد که با آن میتوانید یک یا چند خانه در بوداپست و شهرهای دیگر مجارستان بخرید. از آنجا که بازار ملک در مجارستان سالانه 15 درصد رشد میکند، علاوه بر دریافت اقامت میتوانید از سودآوری خود با اینکار مطمئن باشید. 

اطلاعات جامع املاک مجارستان

مجارستان در بحث اجاره تنوع بسیار زیادی را ارائه میکند و شهر به شهر یا منطقه به منطقه تفاوت در بین قیمت ها دیده میشود. این موضوع باعث میشود تا هر فردی با توجه به بودجه و نیازی که دارد بتواند خانه موردنظر خود را برای زندگی و اجاره کردن پیدا کند. مخصوصا برای دانشجویان بین المللی که به این کشور می آیند این موضوع بسیار کمک کننده است چون باعث میشود تا راحت تر بتوانند هزینه های خود را مدیریت کنند.

تنوع ساختاری ساختمانها

فاکتور هزینه یکی از موارد مهم در انتخاب یک خانه مناسب برای خرید محسوب میشود. به طور طبیعی قیمت خانه ها بستگی به شهر، محل، اندازه و امکانات متفاوت هستند اما در مجموع هزینه های پایین تری نسبت به کشورهای دیگر اروپا دارد. 

در ادامه با انواع خانه ها در مجارستان آشنا میشویم و سپس قیمت خرید خانه را در مجارستان بررسی میکنیم:

 1. خانه های Panel : اصطلاح Panel در مجارستان برای نوعی بلوک بتنی آپارتمان میباشد که در جمهوری خلق مجارستان ساخته شد و بسیاری از ساختمان های مجارستانی با این بتن ها ساخته شده اند و بین ۴۰ تا ۶۰ سال قدمت دارند.
 2. خانه های Classic : قدیمی ترین نوع خانه در مجارستان محسوب میشوند که بالای ۱۰۰ سال قدمت دارند. البته اکثر آنها بازسازی شده اند.
 3. خانه های نوساز: تمامی آپارتمان هایی که از سال ۲۰۰۰ به بعد در مجارستان ساخته شده اند نوساز نامیده میشوند و جدیدتر از بقیه ساختمان ها هستند.

برای آگاهی بیشتر با هزینه های خرید خانه در مجارستان باید با هزینه های اجباری علاوه بر مبلغی که برای خود خانه پرداخت میکنید نیز آشنا باشید، این هزینه ها براساس درصدهای زیر محاسبه میشوند :

 • هزینه دریافت مجوز شهرداری: ۲۰۰ یورو
 • هزینه مالیات: چهار درصد از کل قیمت خرید
 • دستمزد وکیل: معمولا ۱.۵ درصد از کل قیمت خرید

متوسط قیمت خرید خانه در مجارستان​

 • بوداپست:

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر : 5000 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر: 3500 یورو

 • سگد: 

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر :2500 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر : 1800 یورو

 • دبرسن:

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر : 2500 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر : 2000 یورو

 • پچ:

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر : 2000 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر : 1500 یورو

 

متوسط قیمت اجاره خانه در مجارستان

 • آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر 500 یورو
 • آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز 400 یورو
 • آپارتمان (2 اتاق خواب) در مرکز شهر 800 یورو
 • آپارتمان (2 اتاق خواب) خارج از مرکز 700 یورو

سوالات متداول

۱. پروسه دریافت اقامت چقدر زمان خواهد برد؟
– از زمان اقدام تا دریافت اقامت بین ۲ تا ۳ ماه خواهد بود.

 ۲. هزینه های جانبی به چه صورت است؟
– هزینه های وکالت ، تکمیل مدارک ، ترجمه و سفارت به عهده داوطلب می باشد.

۳. ضمانت اجرایی به چه صورت می باشد؟
– هزینه ی مربوط به دولت و وکالت طبق قرارداد بلاک می باشد و پس از دریافت ویزا آزاد می گردد و همانطور که پیشتر ذکر شد داوطلب پس از حضور در مجارستان ملک خود را انتخاب کرده و بصورت مستقیم خریداری مینماید. درصورت نگرفتن اقامت این مبلغ به طور کامل مسترد خواهد شد.

۴. مالیات خرید خانه به چه صورت است؟
– مالیات خرید خانه، یک بار معادل ۴ درصد و به هنگام خرید خانه پرداخت میشود.

۵. کدام یک از اعضای خانواده اقامت را دریافت میکنند؟
– طبق قوانین اعلام شده تمام اعضای خانواده به جز فرزندان بالای 1۸ سال اقامت خود را دریافت میکنند. همچنین پس از دریافت کارت اقامت، امکان اخذ اقامت برای والدین خریدار نیز امکان پذیر است.